top of page
Smiling Teacher

Jazykové kurzy

Celoživotní vzdělávání cizích jazyků pod vedením zkušeného lektora. Lekce anglického či francouzského jazyka pro děti, dospělé i pro seniory. 

“If you talk to a man in a language he understands, that goes to his head. If you talk to him in his own language, that goes to his heart.” Nelson Mandela

Nabídka

Lektor - Adéla Paurová

Mám vystudovanou anglickou lingvistiku na Univerzitě Pardubice, a také obor Anglický jazyk a Francouzský jazyk pro vzdělávání na Univerzitě Karlově. Již při studiích jsem začala učit. V Praze jsem učila v jazykové agentuře Presto,

a v Pardubicích učím již třetím rokem v jazykové škole Yes. Pracuji také jako překladatelka pro Alzu.

Vedu soukromé a individuální hodiny obou jazyků. Se svými studenty vždy proberu, jaké jsou jejich cíle. Chcete se rozmluvit, přečíst si oblíbenou knížku v originále, dívat se na seriály či filmy bez titulků nebo se připravujete na důležité jazykové zkoušky? Moje lekce se odvíjejí od cílů mých studentů, vše je šité na míru.

V hodinách je pro mě důležité, aby se studenti cítili dobře a lekce byly pro ně hlavně zábavné. Mým cílem je motivovat studenty, aby se učili hlavně doma, dívali se na videa, poslouchali písničky, četli články a věnovali se dalším aktivitám, které denně děláme ve svém mateřském jazyce. Každý student je jiný, a proto se snažím najít různé metody, které vyhovují tomu danému studentovi. Někoho baví číst, někoho poslouchat přednášky, další chce hlavně mluvit o různorodých tématech. Student by měl z hodin odcházet z pocitem, že se opět dostal v jazyce o kousek dál a měl by na sebe být pyšný, že to zvládnul skoro celé sám. 

Někteří se mě ptají, jak to bude dál s učením jazyků, když už teď technologie dokáže nahradit během pár sekund léta učení se nového jazyka. Myslím si, že technologie v tomto ohledu nehraje takovou roli. Jazyky jsou hlavně o rozvoji mysli a osobnosti. Pokud se učíte nový jazyk, stáváte se tak trochu novým člověkem, poznáváte kulturu toho jazyka, lidi, zvyky, a to je pro rozvoj myšlení velmi důležité.

Neučte se jazyk, protože byste měli, ale protože chcete.

Takže se toho nebojte a začněte! 

Mgr. Adéla Paurová 

lektorka angličtiny a francouzštiny 

studentka japonštiny 

Library

Marcela

Skvělý přístup, super lekce. Adéla učí mého syna (10 let). Prý se za jednu hodinu naučil víc, než za celý rok ve škole. Angličtina ho konečně začala bavit. Doporučujeme!

Library

Eva

Parádní lekce, chodím k Adéle už rok a vidím u sebe pokroky, lekce jsou zábavné a vždy se těším na další týden.  

Library

Martin

Chodím k Adéle na konverzace v angličtině. Každou hodinu má skvěle připravenou, lekce jsou pestré a zatím jsem se nikdy nenudil, navíc má Adéla přehled o hodně tématech, takže se vždy dozvím něco nového. 

bottom of page