top of page

Autorská čtení

Autorská čtení básníků a básnířek z Česka i ze zahraničí. V rámci společných projektů, které jsou spoluorganizovány dalšími asociacemi nebo samostatné události.

FB590A18-3243-49AE-85B0-3048B7BAC6E5.JPG

Slam Poetry v SI

Exhibice výstupů básníků a básnířek ze Slam poetry. Představení proběhlo v rámci festivalu Den Poezie, který je organizován na počest narození Karla Hynka Máchy již od roku 1999. Během básnického večera se vám představili známí básníci a básnířky českého slamu: David Bolech, Natálie Schejbalová, Tim Postovit, Kateřina Ká.

IMG_3233.jpg

Monology

Dva monology jedné básnířky a jednoho básníka. Monology, které se pomalu propojí do dialogu pomocí hudby. Autorské čtení Anny Řehůřkové a Tomáše Jirečka za doprovodu cella v podání Veroniky Hložkové.

IMG_4060.heic

Tanec Poezie

Autorské čtení mladých básnířek propojené s výrazovým tancem. Hlavním cílem tohoto projektu je zpropagovat ženy české poezie a jejich slova proměnit v pohyb.

POezie.JPG

Večer francouzsko-české poezie

Projekt ve spolupráci s Alliance Française v Pardubicích. Přednes francouzské poezie, autorská čtení pardubických básníků a koncert francouzských i českých chansonů.  

Autorské čtení
Jana Škroba

Autorské čtení s překladem do francouzského jazyka v Českém centru v Paříži.

DSCF5494.JPG

Studentský den v Klementinu

Básnický festival během festivalu poezie.

Společnost Poezie, Artco Pardubice a Národní knihovna ČR zorganizovali Studentský den v Klementinu.

 

Dopoledne proběhly aktivity pro děti, odpoledne autorská čtení, slam poetry, open mic a na závěr večera i koncert skupiny The Brownies.

IMG_2019111821040015.JPG
bottom of page